Délelőtt fél tíztől apró nebulóink zártkörű ünnepségére került sor.
Először az óvónénik „retro” csapata énekelt, furulyázott. ld. VIDEO Bea néni és Andi néni az „őskorban” már sokat szerepelt együtt furulyás-gitáros párosukkal, ahol az „aranytorkok” is fontos szerepet játszottak. Akkoriban nemcsak óvodai, de akár templomi fellépések rendszeres szereplőiként is láthatták őket az ismerősök. Most sok év után álltak újra a porondra néhány dal erejéig Márti néni profi-zongorista háttértámogatásával.
A kezdő lendület elérése után a csoportok jöttek saját kis műsoraikkal. Ezekről képes-filmes beszámolót olvashat ki-ki a saját csoportoldalakon – ld. itt jobbra.
A záróprogramot ismét az óvónénik-Márti néni csapat produkálta. ld. VIDEO
A csoportok egyben számos ajándékot is kasszíroztak levonulásuk előtt.
Délután öttől a nyílt programokra került sor, immáron szülő-gyermekes közönségnek.
Most a primet a szülői munkaközösség tagjai vitték, némi átfedésben a délelőtti programmal. VIDEO
Szilvi varjú elrabolta az első karácsonyfát, amit a vakond állított az erdő lakóinak (Márti mókus, Andi nyúl, Bea nyuszi, Helga kisvakond legjobb barátja) – mondván, had sírjanak azok. A második fa elrablásánál már csődöt mondott :-).
A kis játék után a hagyományos ajándékkészítési állomásokat járhatták körbe a gyerekek.
Karácsonykor———> „gárdonyikum” – ahogy az szokássá kezd válni. Kelemen István színművész és amatőr alkalmi társulata ismét elkészített egy hangjáték CD-t. A címe „Karácsonyi látogatók”. Fekete István novellája került átdolgozásra gárdonyi hangstúdióban, gárdonyi hangokkal – főként gárdonyiaknak. Részleteket ld. a borítóra kattintva —>
Érd: a kelemenistvan1@citromail.hu e-mail címen.
A gárdonyi gyermekkarácsony nagy sikerrel zajlott az Általános Iskola tornatermében vasárnap 13.30-tól. Szerdán, 24-én délután pedig az Agárdi Református Templomban az agárdi gyerekek karácsonyára került sor – ugyancsak „telt ház” minősítéssel LD. A VIDEÓFELVÉTELT A SZINTE TELJES MŰSORRÓL – 55′. A gyermekek kiváló műsorát Michael W. Smith amerikai énekes egyik számának házi „magyarítása” színesítette ld. ITT a szöveget. A műsort követően a közönség szájharmonika kísérettel a Csendes éj című dalt énekelte el a templom előtti téren.